Taiyo Yuden UMK212SD392JD-T
Part No.:
UMK212SD392JD-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK212SD392JD-T.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 50V 0805
Series:
CFCAP™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK212SD392JD-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK212SD392JD-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK212SD392JD-T?
Image UMK212SD392JD-T
Part Number UMK212SD392JD-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low Distortion
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)