Taiyo Yuden UMK212B7223KGHT
Part No.:
UMK212B7223KGHT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK212B7223KGHT.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Series:
M
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK212B7223KGHT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK212B7223KGHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK212B7223KGHT?
Image UMK212B7223KGHT
Part Number UMK212B7223KGHT
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)