Taiyo Yuden UMK107CK020CZ-T
Part No.:
UMK107CK020CZ-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK107CK020CZ-T.pdf
Description:
CAP CER 2PF 50V C0K 0603
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0K
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK107CK020CZ-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK107CK020CZ-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK107CK020CZ-T?
Image UMK107CK020CZ-T
Part Number UMK107CK020CZ-T
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0K
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)