Taiyo Yuden UMK107CH821JZ-T
Part No.:
UMK107CH821JZ-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK107CH821JZ-T.pdf
Description:
CAP CER 820PF 50V C0H 0603
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK107CH821JZ-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK107CH821JZ-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK107CH821JZ-T?
Image UMK107CH821JZ-T
Part Number UMK107CH821JZ-T
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)