Taiyo Yuden UMK105SD391JV-F
Part No.:
UMK105SD391JV-F
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK105SD391JV-F.pdf
Description:
CAP CER 390PF 50V 0402
Series:
CFCAP™
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK105SD391JV-F on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK105SD391JV-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK105SD391JV-F?
Image UMK105SD391JV-F
Part Number UMK105SD391JV-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)