Taiyo Yuden UMK105BJ222KVHF
Part No.:
UMK105BJ222KVHF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK105BJ222KVHF.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK105BJ222KVHF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK105BJ222KVHF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK105BJ222KVHF?
Image UMK105BJ222KVHF
Part Number UMK105BJ222KVHF
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)