Taiyo Yuden UMK063CG5R6DT-F
Part No.:
UMK063CG5R6DT-F
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.UMK063CG5R6DT-F.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0201
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK063CG5R6DT-F on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the UMK063CG5R6DT-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK063CG5R6DT-F?
Image UMK063CG5R6DT-F UMK063CG5R6DTHF UMK063CG5R6DT8F
Part Number UMK063CG5R6DT-F UMK063CG5R6DTHF UMK063CG5R6DT8F
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series M M MMAS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Active Active
Capacitance 5.6 pF 5.6 pF 5.6 pF
Tolerance ±0.5pF ±0.5pF ±0.5pF
Voltage - Rated 50V 50V 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - -
Ratings - AEC-Q200 -
Applications General Purpose Automotive Medical, Non-Critical
Failure Rate - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric) 0201 (0603 Metric) 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) 0.013" (0.33mm) 0.013" (0.33mm)