Taiwan Semiconductor Corporation TSUP15M45SH S1G
Part No.:
TSUP15M45SH S1G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Single Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Description:
15A, 45V, TRENCH SCHOTTKY
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
350 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:
1803pF @ 4V, 1MHz
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMPC4.6U
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
1. How to order TSUP15M45SH S1G on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TSUP15M45SH S1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSUP15M45SH S1G?
Image TSUP15M45SH S1G
Part Number TSUP15M45SH S1G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Current - Average Rectified (Io) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 350 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F 1803pF @ 4V, 1MHz
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SMPC4.6U
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C