TDK Corporation TSL1112RA-682JR18-PF
Part No.:
TSL1112RA-682JR18-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-682JR18-PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8MH 180MA 9.8 OHM TH
Inductance:
6.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
200mA
DC Resistance (DCR):
9.8Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
450kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
1. How to order TSL1112RA-682JR18-PF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TSL1112RA-682JR18-PF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSL1112RA-682JR18-PF?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series TSL TSL TSL TSL TSL
Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material - Core - - - - -
Inductance 6.8 µH 6.8 mH 680 µH 68 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±5% ±10% ±10% ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A 180 mA 560 mA 1.6 A 4.8 A
Current - Saturation (Isat) 6.1A 200mA 610mA 1.9A 7.2A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max 9.8Ohm Max 1.1Ohm Max 130mOhm Max 15mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz 30 @ 252kHz 10 @ 796kHz 20 @ 2.52MHz 10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 18MHz 450kHz 1.3MHz 4.7MHz 28MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm) 0.441" Dia (11.20mm) 0.441" Dia (11.20mm) 0.441" Dia (11.20mm) 0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm) 0.492" (12.50mm) 0.492" (12.50mm) 0.492" (12.50mm) 0.492" (12.50mm)