TDK Corporation TSL1112RA-3R3M5R9-PF
Part No.:
TSL1112RA-3R3M5R9-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-3R3M5R9-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 5.9A 10 MOHM TH
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.9 A
Current - Saturation (Isat):
8.8A
DC Resistance (DCR):
10mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
36MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)