TDK Corporation TSL1112RA-222JR33-PF
Part No.:
TSL1112RA-222JR33-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-222JR33-PF.pdf
Description:
FIXED IND 2.2MH 330MA 3.2 OHM TH
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
760kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)