TDK Corporation TSL1112RA-221K1R0-PF
Part No.:
TSL1112RA-221K1R0-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-221K1R0-PF.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1A 330 MOHM TH
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)