TDK Corporation TSL1112RA-1R0M7R7-PF
Part No.:
TSL1112RA-1R0M7R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-1R0M7R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 7.7A 58 MOHM TH
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.7 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
144MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)