TDK Corporation TSL1112RA-103JR14-PF
Part No.:
TSL1112RA-103JR14-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1112RA-103JR14-PF.pdf
Description:
FIXED IND 10MH 140MA 18 OHM TH
Inductance:
10 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
170mA
DC Resistance (DCR):
18Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:
380kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)