Vishay Dale TNPW121095R3BECN
Part No.:
TNPW121095R3BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121095R3BECN.pdf
Description:
RES 95.3 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
95.3 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121095R3BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121095R3BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121095R3BECN?
Image TNPW121095R3BECN
Part Number TNPW121095R3BECN
Product Status Active
Resistance 95.3 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)