Vishay Dale TNPW121090R9BECN
Part No.:
TNPW121090R9BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121090R9BECN.pdf
Description:
RES 90.9 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
90.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121090R9BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121090R9BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121090R9BECN?
Image TNPW121090R9BECN
Part Number TNPW121090R9BECN
Product Status Active
Resistance 90.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)