Vishay Dale TNPW12108K25BECN
Part No.:
TNPW12108K25BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW12108K25BECN.pdf
Description:
RES 8.25K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
8.25 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW12108K25BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW12108K25BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW12108K25BECN?
Image TNPW12108K25BECN
Part Number TNPW12108K25BECN
Product Status Active
Resistance 8.25 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)