Vishay Dale TNPW121075R0BECN
Part No.:
TNPW121075R0BECN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121075R0BECN.pdf
Description:
RES 75 OHM 0.1% 1/3W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121075R0BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121075R0BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121075R0BECN?
Image TNPW121075R0BECN
Part Number TNPW121075R0BECN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 75 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)