Vishay Dale TNPW1210750RBECN
Part No.:
TNPW1210750RBECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1210750RBECN.pdf
Description:
RES 750 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1210750RBECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1210750RBECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210750RBECN?
Image TNPW1210750RBECN
Part Number TNPW1210750RBECN
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)