Vishay Dale TNPW121068R1BECN
Part No.:
TNPW121068R1BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121068R1BECN.pdf
Description:
RES 68.1 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
68.1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121068R1BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121068R1BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121068R1BECN?
Image TNPW121068R1BECN
Part Number TNPW121068R1BECN
Product Status Active
Resistance 68.1 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)