Vishay Dale TNPW121060K4BECN
Part No.:
TNPW121060K4BECN
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121060K4BECN.pdf
Description:
RES 60.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
60.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thin Film
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order TNPW121060K4BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121060K4BECN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121060K4BECN?
Image TNPW121060K4BECN
Part Number TNPW121060K4BECN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 60.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)