Vishay Dale TNPW121051K1BECN
Part No.:
TNPW121051K1BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121051K1BECN.pdf
Description:
RES 51.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121051K1BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121051K1BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121051K1BECN?
Image TNPW121051K1BECN
Part Number TNPW121051K1BECN
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)