Vishay Dale TNPW1210499RBECN
Part No.:
TNPW1210499RBECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1210499RBECN.pdf
Description:
RES 499 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1210499RBECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1210499RBECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210499RBECN?
Image TNPW1210499RBECN
Part Number TNPW1210499RBECN
Product Status Active
Resistance 499 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)