Vishay Dale TNPW121028K0BECN
Part No.:
TNPW121028K0BECN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121028K0BECN.pdf
Description:
RES 28K OHM 0.1% 1/3W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
28 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121028K0BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121028K0BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121028K0BECN?
Image TNPW121028K0BECN
Part Number TNPW121028K0BECN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 28 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)