Vishay Dale TNPW121026K1BECN
Part No.:
TNPW121026K1BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121026K1BECN.pdf
Description:
RES 26.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
26.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121026K1BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121026K1BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121026K1BECN?
Image TNPW121026K1BECN
Part Number TNPW121026K1BECN
Product Status Active
Resistance 26.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)