Vishay Dale TNPW1210249RBECN
Part No.:
TNPW1210249RBECN
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1210249RBECN.pdf
Description:
RES 249 OHM 0.1% 1/3W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1210249RBECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1210249RBECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210249RBECN?
Image TNPW1210249RBECN
Part Number TNPW1210249RBECN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 249 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)