Vishay Dale TNPW1210215RBECN
Part No.:
TNPW1210215RBECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1210215RBECN.pdf
Description:
RES 215 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
215 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1210215RBECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1210215RBECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210215RBECN?
Image TNPW1210215RBECN
Part Number TNPW1210215RBECN
Product Status Active
Resistance 215 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)