Vishay Dale TNPW121020K0BECN
Part No.:
TNPW121020K0BECN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW121020K0BECN.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW121020K0BECN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW121020K0BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121020K0BECN?
Image TNPW121020K0BECN
Part Number TNPW121020K0BECN
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)