Vishay Dale TNPW1210200RBYTA
Part No.:
TNPW1210200RBYTA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1210200RBYTA.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1210200RBYTA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1210200RBYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210200RBYTA?
Image TNPW1210200RBYTA
Part Number TNPW1210200RBYTA
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)