Vishay Dale TNPW1206787KBETY
Part No.:
TNPW1206787KBETY
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW1206787KBETY.pdf
Description:
RES 787K OHM 0.1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
787 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW1206787KBETY on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW1206787KBETY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1206787KBETY?
Image TNPW1206787KBETY
Part Number TNPW1206787KBETY
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 787 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)