Vishay Dale TNPW060349R9BYEN
Part No.:
TNPW060349R9BYEN
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW060349R9BYEN.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order TNPW060349R9BYEN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW060349R9BYEN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060349R9BYEN?
Image TNPW060349R9BYEN
Part Number TNPW060349R9BYEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)