Vishay Dale TNPW0603120RBYEN
Part No.:
TNPW0603120RBYEN
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW0603120RBYEN.pdf
Description:
RES 120 OHM 0.1% 0.21W 0603
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW0603120RBYEN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW0603120RBYEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603120RBYEN?
Image TNPW0603120RBYEN
Part Number TNPW0603120RBYEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)