Vishay Dale TNPW060310K0BYEN
Part No.:
TNPW060310K0BYEN
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPW060310K0BYEN.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 0.21W 0603
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPW060310K0BYEN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPW060310K0BYEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060310K0BYEN?
Image TNPW060310K0BYEN
Part Number TNPW060310K0BYEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)