Vishay Dale TNPU12066K81AZEN00
Part No.:
TNPU12066K81AZEN00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU12066K81AZEN00.pdf
Description:
RES SMD 6.81KOHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPU12066K81AZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU12066K81AZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU12066K81AZEN00?
Image TNPU12066K81AZEN00
Part Number TNPU12066K81AZEN00
Product Status Active
Resistance 6.81 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)