Vishay Dale TNPU1206619RAZEN00
Part No.:
TNPU1206619RAZEN00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU1206619RAZEN00.pdf
Description:
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPU1206619RAZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU1206619RAZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU1206619RAZEN00?
Image TNPU1206619RAZEN00
Part Number TNPU1206619RAZEN00
Product Status Active
Resistance 619 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)