Vishay Dale TNPU120649K9AZEN00
Part No.:
TNPU120649K9AZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU120649K9AZEN00.pdf
Description:
RES SMD 49.9KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPU e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order TNPU120649K9AZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU120649K9AZEN00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU120649K9AZEN00?
Image TNPU120649K9AZEN00
Part Number TNPU120649K9AZEN00
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPU e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)