Vishay Dale TNPU1206240KAZEN00
Part No.:
TNPU1206240KAZEN00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU1206240KAZEN00.pdf
Description:
RES SMD 240K OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
240 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPU1206240KAZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU1206240KAZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU1206240KAZEN00?
Image TNPU1206240KAZEN00
Part Number TNPU1206240KAZEN00
Product Status Active
Resistance 240 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)