Vishay Dale TNPU120623K7AZEN00
Part No.:
TNPU120623K7AZEN00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU120623K7AZEN00.pdf
Description:
RES SMD 23.7KOHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
23.7 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Failure Rate:
1. How to order TNPU120623K7AZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU120623K7AZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU120623K7AZEN00?
Image TNPU120623K7AZEN00
Part Number TNPU120623K7AZEN00
Product Status Active
Resistance 23.7 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)