Vishay Dale TNPU080520K0AZEN00
Part No.:
TNPU080520K0AZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TNPU080520K0AZEN00.pdf
Description:
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/8W 0805
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPU e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order TNPU080520K0AZEN00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TNPU080520K0AZEN00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080520K0AZEN00?
Image TNPU080520K0AZEN00
Part Number TNPU080520K0AZEN00
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPU e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)