Taiyo Yuden TMK212B7225KGHT
Part No.:
TMK212B7225KGHT
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order TMK212B7225KGHT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TMK212B7225KGHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TMK212B7225KGHT?
Image TMK212B7225KGHT
Part Number TMK212B7225KGHT
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)