TDK Corporation TFM322512ALVA3R3MTAA
Part No.:
TFM322512ALVA3R3MTAA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TFM322512ALVA3R3MTAA.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.3A 113MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
TFM-ALVA
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
113mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order TFM322512ALVA3R3MTAA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TFM322512ALVA3R3MTAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFM322512ALVA3R3MTAA?
Image TFM322512ALVA3R3MTAA
Part Number TFM322512ALVA3R3MTAA
Manufacturer TDK Corporation
Series TFM-ALVA
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Thin Film
Material - Core Metal
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 113mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)