TF4825S-202Y10R0-01.pdf
| Image |  |
| Part Number | TF4825S-202Y10R0-01 | TF4825S-102Y15R0-01 |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Package/Case | Horizontal, 4 PC Pin | Horizontal, 4 PC Pin |
| Filter Type | Power Line | Power Line |
| Number of Lines | 2 | 2 |
| Impedance @ Frequency | - | - |
| Current Rating (Max) | - | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 10A | 15A |
| Voltage Rating - DC | 20mOhm | 7.5mOhm |
| Voltage Rating - AC | - | - |
| Operating Temperature | - | - |
| Ratings | -20°C ~ 120°C | -20°C ~ 120°C |