TDK Corporation SPM5030T-1R5M-HZ
Part No.:
SPM5030T-1R5M-HZ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPM5030T-1R5M-HZ.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 9.2A 16.5MOHM SM
Shipping
Inventory:757
Series:
SPM-HZ
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.2 A
Current - Saturation (Isat):
5.1A
DC Resistance (DCR):
16.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)