Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM0204VC3923FB300
Part No.:
SMM0204VC3923FB300
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMM0204VC3923FB300.pdf
Description:
SMM0204 50 392K 1% B3 EN140401-8
Resistance:
392 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order SMM0204VC3923FB300 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMM0204VC3923FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM0204VC3923FB300?
Image SMM0204VC3923FB300
Part Number SMM0204VC3923FB300
Product Status Active
Resistance 392 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)