Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040C5623FB300
Part No.:
SMM02040C5623FB300
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMM02040C5623FB300.pdf
Description:
RES 562K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Mini MELF
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order SMM02040C5623FB300 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMM02040C5623FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040C5623FB300?
Image SMM02040C5623FB300
Part Number SMM02040C5623FB300
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings Mini MELF
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)