Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040C5623FB000
Part No.:
SMM02040C5623FB000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMM02040C5623FB000.pdf
Description:
SMM0204 50 562K 1% B0
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order SMM02040C5623FB000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMM02040C5623FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040C5623FB000?
Image SMM02040C5623FB000
Part Number SMM02040C5623FB000
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)