Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ30AHM3/I
Part No.:
SMBJ30AHM3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ30AHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ30AHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ30AHM3/I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ30AHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ30AHM3/I.
Image SMBJ30AHM3_B/I SMBJ30AHM3_B/H SMBJ30AHM3_A/I SMBJ30AHM3_A/H SMBJ30AHM3/I
Part Number SMBJ30AHM3_B/I SMBJ30AHM3_B/H SMBJ30AHM3_A/I SMBJ30AHM3_A/H SMBJ30AHM3/I
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete Obsolete Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W