Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ26CAHM3/H
Part No.:
SMBJ26CAHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ26CAHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ26CAHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ26CAHM3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ26CAHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ26CAHM3/H.
Image SMBJ26CAHM3_B/I SMBJ26CAHM3_B/H SMBJ26CAHM3_A/H SMBJ26CAHM3_A/I SMBJ26CAHM3/H
Part Number SMBJ26CAHM3_B/I SMBJ26CAHM3_B/H SMBJ26CAHM3_A/H SMBJ26CAHM3_A/I SMBJ26CAHM3/H
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A 14.3A 14.3A 14.3A 14.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W