Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ12CAHM3/H
Part No.:
SMBJ12CAHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ12CAHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ12CAHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ12CAHM3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ12CAHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ12CAHM3/H.
Image SMBJ12CAHM3_B/I SMBJ12CAHM3_B/H SMBJ12CAHM3_A/I SMBJ12CAHM3_A/H SMBJ12CAHM3/H
Part Number SMBJ12CAHM3_B/I SMBJ12CAHM3_B/H SMBJ12CAHM3_A/I SMBJ12CAHM3_A/H SMBJ12CAHM3/H
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A 30.2A 30.2A 30.2A 30.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W