Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ70CAHM3/H
Part No.:
SMAJ70CAHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMAJ70CAHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ70CAHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ70CAHM3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ70CAHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ70CAHM3/H.
Image SMAJ70CAHM3_A/H SMAJ70CAHM3_A/I SMAJ70CAHM3/H SMAJ70CAHM3/I SMAJ70CAHM3P/H
Part Number SMAJ70CAHM3_A/H SMAJ70CAHM3_A/I SMAJ70CAHM3/H SMAJ70CAHM3/I SMAJ70CAHM3P/H
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V 70V 70V 70V 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 113V 113V 113V 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W